Půjčky na směnku od soukromých osob ihned

Aukce půjček na směnku od soukromníků

Další metodou, jak získat nemalé peníze, je najít si člověka, který Vám půjčí. Tento článek se nebude věnovat rodině ani přátelům. Existují soukromníci, kteří investují do lidí a půjčují jim peníze. Tito věřitelé nabízí mnohem výhodnější podmínky, protože nejde o velké společnosti a většinou je tato činnost neživí. Berou to tedy jako investici s mnohem lepším zhodnocením než jaké nabízí jiné investice. Stále jsou to však mnohem nižší úroky, než jaké nabízí banky nebo nebankovní společnosti. Převážně se tedy bude jednat o půjčky od soukromých osob na směnku nebo jinou smlouvu.

Půjčky, které se vyplatí oběma stranám

Půjčky na směnku staví na modelu výhra/výhra. Věřitel vydělá tím, že dlužníkovi půjčí na úrok. Dlužník naopak vydělá tím, že má nižší úrok a výhodnější podmínky půjčky na míru. Obě strany jsou tedy v pozici, která je oboustranně výhodná. Pro věřitele je to investice a pro dlužníka je to velmi výhodná půjčka.

Nezapomínejme na riziko

Každá věc má svojí negativní stránku, a proto nejsou půjčky na směnku od soukromých osob nebo investorů výjimkou. Výše zmíněný model funguje pouze v případě, kdy obě strany dodržují podmínky stanovené předem. V oblasti půjček nastává ideální stav málokdy. Nejvíce problémů přichází vždy ze strany dlužníka, který přestane dodržovat termíny splátek.

Smlouva o půjčce

Aby byly půjčené peníze právně doložitelné, sepisují spolu věřitel i dlužník smlouvu o půjčce, kde pevně stanoví výši půjčky a podmínky splácení. Smlouva slouží jako důkaz toho, že věřitel poskytl dlužníkovi peníze za daných podmínek. Každá strana dostane jednu řádně podepsanou (od věřitele i dlužníka) kopii. Tento doklad je pak možné použít i u soudu.

Možná Vás to překvapí, ale půjčky od soukromých osob jsou u soudu na denním pořádku, byť se tomu mnohdy snaží věřitel vyhnout. Je to totiž spousta práce a zařizování. Menší částky většinou věřitel odpustí nebo si je jede vymoci osobně. U velkých částek věřiteli nic jiného kromě soudu nezbyde.

Pozor na podvodníky

Aby toho nebylo málo, tak tohoto typu půjček začali zneužívat i podvodníci, kterým je lepší se vyhýbat. Jak poznáte podvodníka? Pokud po Vás bude chtít věřitel zálohu předem, potom od toho dejte ruce pryč. Solidní věřitel si o peníze předem nikdy neřekne. Solidní věřitel chce sepsat transparentní smlouvu o půjčce a poslat peníze dlužníkovi. Peníze se mu postupně vrátí i se ziskem, respektive s úrokem. Pokud Vám začne nabízet peníze někdo, kdo chce peníze předem nebo nabízí velmi složitou smlouvu, potom ho slušně odmítněte. Nezapomeňte na to, že nejdříve se sepíše smlouva o půjčce a teprve potom se posílají peníze.

I tak jsou půjčky na směnku dobrým řešením

Navzdory několika negativním stránkách jsou stále půjčky na směnku od soukromníků velmi dobrou volbou v případě, kdy narazíte na solidního člověka a vše proběhne podle smlouvy. Není nic lepšího než když z obchodu odchází obě strany jako vítězové. Pokud Vás tato problematika zajímá více a chcete si půjčit nebo se stát věřitelem, potom navštivte inzerci půjček.

Spokojený klient
Kryštof Podhůrský, 44 let

S manželkou jsme se v létě rozhodli udělat novou fasádu na náš skromný domek, ale jelikož jsme neměli 70 000 Kč, museli jsme si půjčit od společnosti Home Credit. Musím uznat, že vše proběhlo velmi příjemně a rychle. Půjčku už máme splacenou a náš dům vypadá jako nový.

Články
Partneři
  • Nebankovní půjčky online v České republice. Nejspolehlivější půjčky od nebankovních společností.
  • Potřebujete půjčit a chcete se vyvarovat bance i nebankovním společnostem? Potom jsou pro Vás půjčky na směnku tím správným řešením.
  • Schází vám peníze před výplatou? Pak vám poskytne sms půjčka ihned peníze na váš bankovní účet.