Nevýhody nebankovní půjčky

Mezi jednu z největších nevýhod nebankovních půjček patří vyšší úrok. Je to vcelku logické. Peníze dostanete téměř vždy. Před uzavřením půjčky potřebujete pouze pár dokladů a musíte splnit pouze pár základních podmínek.

Pokud půjčku nesplatíte, společnost z Vás hůře vymáhá peníze. Každá půjčka je pro tuto společnost velmi riskantní, a proto si nemůže dovolit půjčovat velké částky. Lidé by toho začali brzy zneužívat. Od toho se také odvíjí fakt, že čím vícekrát si u dané společnosti půjčíte, tím lepší podmínky při každé další půjčce máte, protože jste již ověřená a důvěryhodná osoba.

S jednoduchostí půjčky roste úrok

Platí tedy pravidlo, že čím jednodušší je půjčka peněz, tím vyšší je úrok. Čím více je papírů a smluv, tím menší je úrok. Čím více času nad vyřízením půjčky strávíte a čím složitější podmínky pro uzavření půjčky jsou, tím menší je úrok a tím větší je částka, kterou Vám nebankovní instituce půjčí.

Existují ověřené a velké nebankovní instituce, které mají už tak velkou základnu, že je jejich úroková sazba srovnatelná s úrokovou sazbou bank. Tyto instituce najdete na těchto stránkách.

Pozor na neověřené společnosti

Jedním z největších rizik nebankovních půjček je fakt, že můžete snadno naletět. Neznámé nebankovní instituce se mohou velmi podobat lichvě. Půjčují téměř na dobré slovo, ale jejich úroky jsou přemrštěné a postup vymáhání peněz je někdy až nebezpečný. Na tyto instituce a soukromníky pozor. Na těchto stránkách najdete pouze ověřené společnosti, které nemají přerostlé úroky a žádné skryté poplatky.

Spokojený klient
Tomáš Režňák, 37 let

Celý život jsem měl sklony k hracím automatům a nakonec jsem prohrál všechny moje úspory. Zašlo to tak daleko, že jsem si začal půjčovat od lichvářů, kteří mě později začali vyhrožovat smrtí. Dlužil jsem 300 000 Kč a vymahače jsem měl na krku. Problém jsem vyřešil půjčkou Vitacredit. Sám žiji v podnájmu, ale pomohla mi moje maminka, která ručila svým domem. Půjčku jsem dostal, dluhy zaplatil a od automatů se držím dál.

Články
Partneři
  • Nebankovní půjčky online v České republice. Nejspolehlivější půjčky od nebankovních společností.
  • Potřebujete půjčit a chcete se vyvarovat bance i nebankovním společnostem? Potom jsou pro Vás půjčky na směnku tím správným řešením.
  • Schází vám peníze před výplatou? Pak vám poskytne sms půjčka ihned peníze na váš bankovní účet.