Nevýhody nebankovní půjčky

Mezi jednu z největších nevýhod nebankovních půjček patří vyšší úrok. Je to vcelku logické. Peníze dostanete téměř vždy. Před uzavřením půjčky potřebujete pouze pár dokladů a musíte splnit pouze pár základních podmínek.

Pokud půjčku nesplatíte, společnost z Vás hůře vymáhá peníze. Každá půjčka je pro tuto společnost velmi riskantní, a proto si nemůže dovolit půjčovat velké částky. Lidé by toho začali brzy zneužívat. Od toho se také odvíjí fakt, že čím vícekrát si u dané společnosti půjčíte, tím lepší podmínky při každé další půjčce máte, protože jste již ověřená a důvěryhodná osoba.

S jednoduchostí půjčky roste úrok

Platí tedy pravidlo, že čím jednodušší je půjčka peněz, tím vyšší je úrok. Čím více je papírů a smluv, tím menší je úrok. Čím více času nad vyřízením půjčky strávíte a čím složitější podmínky pro uzavření půjčky jsou, tím menší je úrok a tím větší je částka, kterou Vám nebankovní instituce půjčí.

Existují ověřené a velké nebankovní instituce, které mají už tak velkou základnu, že je jejich úroková sazba srovnatelná s úrokovou sazbou bank. Tyto instituce najdete na těchto stránkách.

Pozor na neověřené společnosti

Jedním z největších rizik nebankovních půjček je fakt, že můžete snadno naletět. Neznámé nebankovní instituce se mohou velmi podobat lichvě. Půjčují téměř na dobré slovo, ale jejich úroky jsou přemrštěné a postup vymáhání peněz je někdy až nebezpečný. Na tyto instituce a soukromníky pozor. Na těchto stránkách najdete pouze ověřené společnosti, které nemají přerostlé úroky a žádné skryté poplatky.

Spokojený klient
Kryštof Podhůrský, 44 let

S manželkou jsme se v létě rozhodli udělat novou fasádu na náš skromný domek, ale jelikož jsme neměli 70 000 Kč, museli jsme si půjčit od společnosti Home Credit. Musím uznat, že vše proběhlo velmi příjemně a rychle. Půjčku už máme splacenou a náš dům vypadá jako nový.

Články
Partneři
  • Nebankovní půjčky online v České republice. Nejspolehlivější půjčky od nebankovních společností.
  • Potřebujete půjčit a chcete se vyvarovat bance i nebankovním společnostem? Potom jsou pro Vás půjčky na směnku tím správným řešením.
  • Schází vám peníze před výplatou? Pak vám poskytne sms půjčka ihned peníze na váš bankovní účet.